Szkło dekoracyjne TwojeSzklo.pl

Wysokie ceny?! O tym, dlaczego boimy się zamawiać kabiny prysznicowe na zamówienie

Planując remont łazienki chcielibyśmy, żeby wszystko wyglądało idealnie. Niestety w praktyce często okazuje się, że dostępne w sklepach wyposażenie łazienki nie do końca odpowiada naszym potrzebom i oczekiwaniom. Często trudno znaleźć rozwiązania, które będą pasowały do układu i metrażu łazienki. Dotyczy to nie tylko wanien i szafek podumywalkowych, ale również kabin prysznicowych. I co wtedy? W dzisiejszym artykule obalamy mity dotyczące cen szklanych kabin prysznicowych na zamówienie.

Dlaczego Polacy nie kupują kabin na zamówienie?

kabiny prysznicowe na zamówienie

Wśród inwestorów utarło się przekonanie, że ceny kabin prysznicowych na zamówienie znacznie przewyższają ceny standardowych rozwiązań dostępnych w supermarketach budowlanych oraz hurtowaniach z akcesoriami łazienkowymi. W rzeczywistości kabiny na zamówienie są niewiele droższe, a ich funkcjonalność rekompensuje z nawiązką różnicę w cenie.

No właśnie. Określenie „funkcjonalność” to słowo wytrych dzisiejszego marketingu, za którym często nie idą żadne praktyczne cechy, ale nie w tym przypadku. Funkcjonalność kabin prysznicowych na zamówienie to:

Idealne dopasowanie do metrażu i układu łazienki

Kabina na zamówienie będzie się idealnie komponowała w każdym wnętrzu. Dlaczego? Bo zostanie wykonana z uwzględnieniem wszelkich niuansów metrażowych i architektonicznych pomieszczenia. Wybierając kabinę na wymiar nie musimy rezygnować z innych elementów wyposażenia łazienki, na które nie moglibyśmy sobie pozwolić instalując standardową kabinę prysznicową. Kabina na zamówienie to także niezwykle funkcjonalna alternatywa, dzięki której z łatwością i bez straty przestrzeni zagospodarujemy pokój kąpielowy na poddaszu. Jeśli więc stoisz przed dylematem: „Kabina prysznicowa czy pralka?”, lub podobnym wiedz, że możesz mieć obie!

Idealne dostosowanie do Twoich potrzeb

Spodobała Ci się ta kabina prysznicowa bez brodzika, ale jest za duża? Tamta ma odpowiedni rozmiar, ale na myśl o szorowaniu porowatego szkła przechodzą Cię ciarki? Jeszcze inna byłaby fajna, ale w Twojej łazience nie możesz sobie pozwolić na drzwi otwierane na zewnątrz? Pozostaje Ci kompromis – na ogół ten, w którym decydujesz się na zakup kabiny, która wcale Ci się nie podoba, ale jako jedna z nielicznych pasuje do Twojej łazienki… No chyba, że wybierzesz kabinę na zamówienie. Bo kabiny na zamówienie to nie tylko swoboda określania metrażu, ale również swoboda wyboru sposobu otwierania drzwi, rotacji kabiny czy szkła do wykonania ścianek. Nie zapominajmy również o tym, że kabiny na zamówienie to najlepszy sposób na prysznic wnękowy.

Swoboda aranżacji

Z gotowymi rozwiązaniami często bywa tak, że w jednej kabinie podobają nam się aluminiowe profile, w drugiej szklane ścianki, a w trzeciej uchwyty lub sposób otwierania się drzwi. Niestety czegokolwiek byśmy nie zrobili nie mamy możliwości zaprojektowania swojej kabiny z elementów, które przypadły nam do gustu. Musimy brać, to co jest. Chyba, że zdecydujemy się na kabinę na zamówienie i sami zdecydujemy, jak będzie wyglądać i w którą stronę będą się otwierały drzwi. Oczywiście kabiny prysznicowe na zamówienie to nie tylko aspekt wizualny, to także możliwość wkomponowania ściany kabiny w skosy na poddaszu lub takiego jej zrotowania, żeby system otwierania drzwi nie kolidował z innymi elementami wyposażenia łazienki. To także możliwość wyboru ścianek ze szkła w dowolnym kolorze i dowolnym wykończeniu, tak aby za efektem wizualnym szedł maksymalny komfort i wygoda użytkowania.

A co z brodzikiem?

Kolejny mit kabin na zamówienie głosi, że każda kabina wykonana na zamówienie jest bez brodzika, co jest wierutną bzdurą. Oczywiście, w przypadku kabin na wymiar o nietypowym rozmiarze i/lub kształcie musimy liczyć się z koniecznością montażu opływu podłogowego lub ściennego. Jeśli jednak nasza kabina będzie się pokrywała z rozmiarami dostępnych brodzików, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby była to kabina z brodzikiem.

Czy watro zamawiać kabiny u znanych producentów?

Niestety większość znanych i cenionych producentów wyposażenia łazienkowego i armatury nie zajmuje się produkcją kabin prysznicowych na zamówienie. Niektórzy, za odpowiednio wysoką dopłatą, dają klientom możliwość modyfikacji gotowych projektów, jednak na ogół są to niewielkie zmiany, i to w obrębie odgórnie narzuconych wariantów. Dlatego wykonanie kabiny na zamówienie najlepiej zlecić firmie specjalizującej się w użytkowych wyrobach ze szkła. Z pewnością nie będzie to pierwszy zakład szklarski napotkany za rogiem ulicy, ponieważ stosunkowo niewiele zakładów szklarskich decyduje się na tę formę specjalizacji – jak już wspominaliśmy Polacy niechętnie zamawiają kabiny prysznicowe na wymiar, gdyż są przekonani o ich wysokich cenach. Klientom z Otwocka i okolic możemy nieskromnie polecić nasze kabiny prysznicowe, które możemy również wysłać kurierem do dowolnego miejsca na terenie całego kraju.