Szkło dekoracyjne TwojeSzklo.pl

Elegancka i funkcjonalna - kabina prysznicowa bez brodzika sprawdzi się w każdej łazience

Architekci zajmujący się projektowaniem wnętrz oszaleli na jej punkcie, użytkownicy również. I nie ma się czemu dziwić. Kabina prysznicowa bez brodzika daje praktycznie niczym nieograniczone możliwości aranżacji przestrzeni, tak aby była ona funkcjonalna, a zarazem urządzona ze smakiem i polotem. Czemu prysznic bez brodzika to w ostatnim czasie najgorętszy trend w branży? Na co zwrócić uwagę instalując kabinę w swojej łazience? I czy warto zamówić kabinę na wymiar? Na te oraz wiele innych pytań dotyczących funkcjonalnych rozwiązań dla łazienek postaramy się odpowiedzieć w dzisiejszym artykule. Jeśli więc planujesz remont łazienki i wciąż poszukujesz najoptymalniejszych rozwiązań koniecznie zostań z nami!

Co warto wiedzieć o prysznicu bez brodzika przed podjęciem ostatecznej decyzji?

Kabina prysznicowa bez brodzika to rozwiązanie, które – z różnych względów – nieustannie budzi sporo obaw i kontrowersji. Część z nich jest związana z praktycznym funkcjonowaniem prysznica, inne wynikają z obaw o problemy z zachowaniem czystości w łazience wyposażonej w taki prysznic. Jak każde rozwiązanie, kabiny prysznicowe bez brodzika mają swoich zwolenników i przeciwników. Pierwsi będą Cię przekonywać, że w branży nie ma lepszego rozwiązania, drudzy będą Cię zachęcać do wyboru tradycyjnej kabiny z brodzikiem. Ale to do Ciebie należy podjęcie ostatecznej decyzji. Zanim wybierzesz designerską kabinę bez brodzika lub tradycyjne rozwiązanie z brodzikiem zbierz wszystkie niezbędne informacje. Specjalnie dla Ciebie publikujemy je poniżej!

Prysznic bez brodzika – jak to działa?

Wielu inwestorów, którzy dotąd nie mieli przyjemności korzystać z kabiny prysznicowej bez brodzika obawiają się problemów z zalewaniem łazienki wynikających z braku zbiornika, w którym woda mogłaby się gromadzić przed odprowadzeniem do odpływu. W praktyce problem odprowadzania wody rozwiązuje odpowiedni spad posadzki wewnątrz kabiny. Dodatkowo, wpływ na efektywność odprowadzania wody ma odpływ oraz miejsce jego zamontowania. W sprzedaży dostępne są odpływy podłogowe w różnych wariantach, oraz odpływy ścienne. Te drugie stanowią w ostatnim czasie hit designerski, który dodaje naszej kabinie animuszu.

Jakie są zalety kabiny bez brodzika?

kabina prysznicowa bez brodzika

Podstawową zaletą kabiny bez brodzika jest jej uniwersalność. Zależnie od rozmiaru oraz układu łazienki możemy wykonać kabinę o dowolnej wielkości i kształcie. To pozwala na jeszcze bardziej efektywne zagospodarowanie przestrzeni, która jest zaaranżowana w sposób zapewniający funkcjonalność oraz wygodę korzystania z pomieszczenia. Ale to nie wszystko. Wśród licznych zalet prysznica bez brodzina na uwagę zasługują jeszcze co najmniej trzy:

  • Wygoda

    W odróżnieniu od tradycyjnych kabin z brodzikiem prysznic bez brodzika charakteryzuje się jednopoziomową posadzką. To oznacza, że wchodząc pod prysznic nie musimy przekraczać rantu brodzika. Tę cechę doceniają przede wszystkim osoby starcze oraz osoby z niepełnosprawnością ruchową. Komfort korzystania z takiej kabiny prysznicowej dodatkowo podnosi fakt, iż bezpośrednio na posadzce możemy ustawić krzesło.

  • Bezpieczeństwo

    Wiele osób obawia się montażu kabiny prysznicowej ze względu na możliwość poślizgnięcia się podczas kąpieli. Prysznic bez brodzika rozwiązuje ten problem .Odpowiedni dobór glazury na posadzkę pozwala uzyskać bezpieczne oparcie dla stóp podczas kąpieli.

  • Higieniczność i estetyczny wygląd

    Niektóre brodziki mają tendencje o odbarwiania się, np. od farby do włosów lub rysowania. Nie wszystkie odbarwienia można usunąć, a to znacząco obniża estetykę kabiny, która przez cały czas sprawia wrażenie brudnej. Wybór odpowiedniej glazury na posadzkę w kabinie bez brodzika eliminuje ten problem.

Szkło czy tworzywo sztuczne – jaką kabinę zainstalować w swojej łazience?

Wybór między szklaną a „plastikową” kabiną to dylemat, przed którym staje większość osób planujących remont łazienki. Kabiny prysznicowe z tworzyw sztucznych kuszą przystępną ceną oraz lekką konstrukcją, którą możemy transportować bez obaw o uszkodzenia. Szklane kabiny prysznicowe są droższe, a cięższe ściany z paneli szklanych wymagają bardziej stabilnej konstrukcji, która może generować pewne trudności podczas transportu oraz montażu. Od czego uzależnić swój wybór?

Jeśli chcemy, aby nasza kabina zachowała funkcjonalność oraz estetyczny wygląd przez długi czas najlepszym rozwiązaniem będzie kabina ze szkła. Szkło jest plamoodporne, a osiadający na nim osad z mydła i wody jest stosunkowo łatwy do usunięcia. Dodatkowym atutem szklanych ścian jest fakt, iż zamocowane na stabilnej konstrukcji drzwi nie przejawiają tendencji do odkształcania się.

I jeszcze design…

Walor, który warto mieć na uwadze podczas wyboru kabiny jest różnorodność oferowanych rozwiązań. Kabinę ze szkła można wykonać z ze szkła mrożonego, dekoracyjnego, a także paneli szklanych z nadrukowaną grafiką. Dzięki temu możemy uzyskać rozwiązanie, które idealnie pokreśli niepowtarzalny charakter każdego wnętrza i będzie stanowiło jego ozdobę.