Szkło dekoracyjne TwojeSzklo.pl

Kabina prysznicowa bez brodzika - co należy wiedzieć decydując się na prysznic walk in?

Nowoczesna łazienka to proste formy i funkcjonalne rozwiązania, wśród których od lat bezsprzecznie króluje prysznic walk in. Co to za prysznic? Gdzie można taki znaleźć i czy sprawdzi się w Twojej łazience? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań dotyczących kabiny prysznicowej bez brodzika znajdziesz w poniższym artykule

Prysznic walk in – na czym polega różnica ?

kabina prysznicowa bez brodzika

Jeśli w swojej łazience dotychczas użytkowałeś klasyczną kabinę prysznicową z pewnością zastanawiasz się, czym właściwie różni się od niej kabina prysznicowa bez brodzika typu walk in i dlaczego wszyscy zdają się tracić dla niej głowę?

Kabiny prysznicowe bez brodzika to w ostatnich latach prawdziwy hit aranżacyjny, który stał się nieoficjalnym synonimem nowoczesnej łazienki. Każdy, kto myśli o renowacji łazienki zgodnie z najnowszymi trendami oraz wytycznymi architektów wnętrz sięga właśnie po prysznic bez brodzika. Dlaczego?

Kwestia „mody na kabiny bez brodzików” z pewnością nie jest tu zupełnie bez wpływu. Jednak sama moda to za mało, żeby prysznic bez brodzika stał się tak popularny i tak chętnie wybierany przez inwestorów. Kabiny walk in mają znacznie więcej zalet:

WYGODA UŻYTKOWANIA

Wchodząc do zwyczajnej kabiny prysznicowej z brodzikiem musimy zrobić krok, zupełnie jakbyśmy wchodzili na stopień. Chwilę później nasza stopa znajduje się o pół stopnia niżej w niecce brodzika. Prysznice typu walki in charakteryzują się równą posadzką, która – zależnie od projektu kabiny – może być wykonana na równi z posadzką w łazience lub na podwyższeniu. To w znacznym stopniu ułatwia korzystanie z kabiny. Równa posadzka to także dodatkowy walor użytkowy – można na niej ustawić plastikowe krzesło i brać prysznic na siedząco (idealne rozwiązanie dla osób starszych oraz osób z niepełnosprawnością ruchową).

WYGODA SPRZĄTANIA

Równa posadzka w kabinie prysznicowej – zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na montaż odpływu ściennego – zdecydowanie przyspiesza sprzątanie, ale to nie jedyny walor higieniczny prysznica walk in. Brodziki bywają podatne na przebarwienia, w szczególności z farb do włosów lub barwników odzieżowych, posadzka wykonana z odpowiedniej glazury nie przyjmuje przebarwień i jest odporna na plamy.

BEZPIECZEŃSTWO

Kabiny z brodzikami bywają częstą przyczyną wypadków – nie trudno w nich o poślizgnięcia oraz inne upadki, którym nierzadko towarzyszą urazy wynikające z uderzenia o twardą posadzkę w łazience. Kabina bez brodzika typu walk in ogranicza ryzyko poślizgnięcia do absolutnego minimum. Dzięki temu jest w pełni bezpieczna zarówno dla dzieci, jak i osób starszych.

DOWOLNY WYMIAR I KSZTAŁT

W odróżnieniu od gotowych rozwiązań oraz kabin na zamówienie z brodzikiem kabiny walk in mogą mieć dowolny kształt i wymiar. Na potrzeby Naszych Klientów od lat wykonujemy różnorodne kabiny bez brodzika. W swoim portfolio mamy zarówno kabiny półokrągłe, jak i klasyczne kabiny kwadratowe w dowolnych wymiarach oraz kabiny prostokątne. Te ostatnie idealnie sprawdzają się do aranżacji wnęk kąpielowych oraz w łazienkach o niestandardowym układzie pomieszczenia. Zależnie od potrzeb możemy wykonać prysznic bez brodzika jako prysznic narożny, jako zamknięcie naturalnej wnęki w ścianie lub jako kabinę wolnostojącą. Interesującym rozwiązaniem kabin walk in są także kabiny przystające do ściany pomieszczenia tylko jednym bokiem/ścianką.

ELEGANCKI WYGLĄD

Kabiny bez brodzików nie bez przyczyny stały się synonimami nowoczesnych łazienek. Charakteryzuje je nie tylko ciekawe wzornictwo, ale przede wszystkim prostota formy, która sama w sobie stanowi najładniejszą ozdobę łazienki.

Jak dbać o prysznic bez brodzika?

Wbrew obiegowej opinii – co już wcześniej udało nam się w pewnym sensie udowodnić – prysznic bez brodzika nie jest trudny do utrzymania w czystości i nie wymaga żadnych skomplikowanych prac serwisowych. O szklane ścianki dbamy tak samo, jak w przypadku kabiny z prysznicem, a regularne czyszczenie rynny odpływowej zajmie nam mniej czasu niż dbanie o czystość brodzika.

Rynna odpływowa – czy to prawda, że odpływ w kabinie walk in często się zapycha?

Niektóre odpływy, ze względu na swoją konstrukcję, przejawiają tendencje do zapychania się. Nie jest to jednak zasada. Odpowiednio dobrany i prawidłowo eksploatowany odpływ nie będzie sprawiał praktycznie żadnych problemów. Warto jednak dbać o czystość i higienę rynny odpływowej – jeśli zdecydowaliśmy się na rynnę ze zdejmowaną kratownicą. Wewnątrz zbiera się osad z wody i mydła, a także cięższe drobiny brudu, które nie zostały wessane bezpośrednio do rury odpływowej.

Posadzka – czym myć glazurę w kabinie walk in?

Przekonanie, że posadzka w kabinie bez brodzika wymaga jakiegoś szczególnego traktowania to kolejny mit, który skutecznie demonizuje prysznic walk in. W praktyce posadzkę wystarczy regularnie czyścić w ten sam sposób jak ścianki kabiny (oczywiście te wykonane z glazury). Zachowanie jej w czystości nie wymaga korzystania z żadnych dodatkowych detergentów lub narzędzi czyszczących.