Szkło dekoracyjne TwojeSzklo.pl

Kabiny prysznicowe na wymiar - o tym jak rozwiązujemy dylematy Naszych Klientów

Praktycznie nie ma dnia, żeby do Działu Sprzedaży naszej firmy nie zgłosił się klient poszukujący niestandardowych rozwiązań. Klienci często pytają o drzwi prysznicowe oraz możliwość zakupu pojedynczych szyb. Początkowo, kiedy zapytań tego typu nie było jeszcze tak dużo byliśmy przekonani, że chodzi o możliwość wymiany uszkodzonych części kabiny prysznicowej. Zwłaszcza, że większość osób była zainteresowana drzwiami i szybami (ściankami do kabiny) o standardowych wymiarach. Wraz ze wzrostem liczby takich zapytań rosła nasza ciekawość. Wkrótce pracownicy Działu Sprzedaży zaczęli podpytywać klientów o motywację leżącą za tymi konkretnymi decyzjami zakupowymi. Szybko okazało się, że powodem nie jest chęć naprawy uszkodzonej kabiny prysznicowej, a problemy z ustawnością łazienki, która – w celu zapewnienia maksimum funkcjonalności i wygody – wymaga zastosowania niestandardowych rozwiązań. Właśnie wtedy zdaliśmy sobie sprawę z faktu, że musimy położyć większy nacisk na promocję usługi, którą od lat mamy w swojej ofercie - kabiny prysznicowe na wymiar.

Glazura czy kabina na wymiar?

Decydując się na kabinę prysznicową na wymiar – niezależnie, czy będzie to kabina na bazie konstrukcji ze stelaża i płyt karton-gips czy też wykonana na zamówienie ze szkła – kabina na wymiar jest rozwiązaniem bez brodzika. Oczywiście wynika to z ograniczeń narzuconych przez dostępne rozmiary brodzików. Kabiny bez brodzika mają swoje dobre i złe strony, ale o tym za chwilę.

Dotychczas wybór kabiny na wymiar wiązał się z koniecznością wzniesienia odpowiedniej konstrukcji ze stelaża aluminiowego i płyt karton-gips, którą następnie trzeba było zaizolować i pokryć glazurą. Dzisiaj alternatywą dla „budowanych” kabin prysznicowych są szklane kabiny na wymiar, które możemy wykonać w dowolnym kształcie i rozmiarze.

Jakie są zalety kabin szklanych na wymiar?

kabiny prysznicowe na wymiar

Poniżej przedstawiamy tylko te najważniejsze:

 • Gotowa kabina to przede wszystkim łatwość montażu. Gotową kabinę montujemy zgodnie z instrukcją producenta bez konieczności wznoszenia dodatkowych ścianek działowych, co zdecydowanie przyspiesza instalację kabiny w łazience.
 • Szkło o wiele łatwiej utrzymać w czystości, dzięki czemu kabina prysznicowa zachowuje estetyczny wygląd, a co ważniejsze jest bezpieczna dla naszego zdrowia. Warunki panujące w większości łazienek – wilgoć, wysoka temperatura, brak dostępu do świeżego powietrza – sprzyjają rozwojowi pleśni, która lubi się osadzać w fugach między płytkami. Wybór kabiny ze szkła praktycznie eliminuje ten problem.
 • Kabina z glazury to rozwiązanie, które optycznie pomniejsza łazienkę. Bardzo dobrze sprawdzi się w dużych pokojach kąpielowych. Do małych łazienek, w których zależy nam na utrzymaniu wizualnej lekkości i przestronności pomieszczenia zdecydowanie bardziej polecamy kabiny prysznicowe ze szkła.
 • Decydując się na kabinę „murowaną” musimy liczyć się z tym, że remont łazienki będzie bardziej inwazyjny, a w przypadku jakiejkolwiek usterki (pęknięcia ściany, itp.) naprawa może być trudna i czasochłonna – dlatego też wymiana glazury w przypadku kabiny murowanej lub na stelażu najczęściej wiąże się z koniecznością demontażu całej konstrukcji. Jeśli więc nie chcemy zachować tego samego wystroju łazienki przez długi czas lepszym rozwiązaniem będzie kabina szklana.

Za co kochamy kabiny prysznicowe bez brodzika?

Kabiny prysznicowe bez brodzika to jeden z bieżących trendów w wystroju łazienek. Decydują się na nie zarówno klienci kupujący standardowe kabiny prysznicowe, jak i osoby zamawiające kabiny na wymiar. Dlaczego? Argumentów przemawiających za wyborem kabiny bez brodzika jest co najmniej kilka:

 • Interesujący efekt wizualny

  Kabiny prysznicowe bez brodzika są synonimem elegancji i jako takie stanowią ozdobę każdej łazienki. Nic więc dziwnego, że sięgają po nie znani i cenieni projektanci wnętrz.

 • Łatwość zachowania w czystości

  Użytkownicy kabin bez brodzika podkreślają, że ich mycie i czyszczenie jest o wiele łatwiejsze niż w przypadku tradycyjnych kabin prysznicowych. Poprzez odpowiedni dobór glazury na posadzkę możemy również uniknąć problemu przebarwień, z którym borykają się użytkownicy brodzików.

 • Wygoda użytkowania

  Ze względu na swoją konstrukcję kabina bez brodzika jest praktycznie kabiną bez progową. Chodzi o to, że wchodząc do kabiny nie musimy robić kroku wzwyż, gdyż dno kabiny najczęściej jest na wysokości posadzki lub niewielkim cokole (w niektórych budynkach cokół jest rozwiązaniem koniecznym, bo w przeciwnym razie niemożliwe byłoby zamontowanie odpływu). Tę wygodę użytkowania w szczególności cenią sobie osoby starsze, które w kabinie bez brodzikowej czują się bezpieczniej. Dodatkowo w razie potrzeby we wnętrzu kabiny możemy ustawić plastikowe krzesełko.

Mankamentem, na który skażą się niektórzy użytkownicy kabin bez brodzika jest konstrukcja odpływu, który – jeśli nie dobierzemy odpowiedniego modelu – może przejawiać tendencje do zapychania się.