Szkło dekoracyjne TwojeSzklo.pl

Parawany nawannowe – wilk syty i owca cała

Co zrobić, kiedy w związku nie ma zgody, bo jedno chciałoby prysznic, a drugie wannę? Najlepszym rozwiązaniem jest montaż kabiny prysznicowej i wanny. Niestety większość z nas nie może sobie na to pozwolić, bo skromny metraż łazienki umożliwia skorzystanie wyłącznie z jednej opcji, a i często okrojonej… Jak więc zgodzić parę, w której ona chce relaksujących kąpieli w wannie, a on szybkiego prysznica rano lub odwrotnie? Rozwiązaniem są parawany nawannowe. I to na nich się dzisiaj skupimy.

Wanna z parawanem – i wanna, i prysznic

parawany nawannowe

Parawany nawannowe mogą przybierać różne formy. Jedne mniej, drugie bardziej funkcjonalne. Dyskusyjna jest też kwestia estetyki – komuś może się podobać parawan ze szkła, ktoś inny może woleć zasłonę z wodoodpornego materiału. Opcji jest naprawdę dużo, więc mamy w czym wybierać.

Wśród najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku akcesoriów łazienkowych możemy spotkać:

  • kurtyny i zasłony z wodoodpornych tkanin – kiedyś wykorzystywano je przede wszystkim jako tańszy i łatwiejszy w montażu zamiennik drzwi prysznicowych, później trafiły również nad wanny, gdzie zapewniają prywatność (w łazienkach połączonych z toaletami) i umożliwiają wzięcie szybkiego prysznica bez zachlapania całej łazienki. Mimo wszystko kurtyny nie dają całkowitej ochrony przed wodą, która często „przecieka” bokami lub dołem. Dlatego też jest to rozwiązanie, z którego coraz chętniej rezygnujemy na rzecz bardziej stabilnych konstrukcji.
  • przegrody, ścianki i składane parawany z tworzyw sztucznych – plexiglass oraz inne tworzywa sztuczne o różnym poziomie transparentności od lat stanowią alternatywę dla szklanych kabin prysznicowych, ogromną popularnością cieszą się również jako parawany nawannowe – w tej dziedzinie niemal całkowicie wyparły kurtyny i zasłony, gdyż gwarantują lepszą ochronę przed ściekającą wodą. Częstym mankamentem tego typu rozwiązań jest natomiast lekka i mało stabilna konstrukcja, która wpływa na skrócenie żywotności parawanu – szczególnie w przypadku parawanów składanych mocowanych tylko do jednej ściany.
  • przegrody, ścianki i składane parawany ze szkła – bardziej trwałą alternatywą dla parawanów z tworzyw sztucznych są parawany szklane. Ze względu na wagę samego szkła wymagają one bardziej stabilnej konstrukcji, co z kolei przekłada się zna komfort użytkowania oraz trwałość rozwiązania. Parawany szklane wykonuje się z różnych rodzajów szkła – mrożonego, ornamentowego, barwionego, itd.

Jako producent rozwiązań szklanych skupimy się przede wszystkim na przysłowiowym własnym podwórku i omówimy całą gamę produktów ze szkła, z których praktycznie wszystkie możemy wykonać na wymiar.

Parawan nawannowy i nie tylko…
- ABC rozwiązań szklanych dla małych i średnich łazienek

To, że z parawanów nawannowych najczęściej korzystają właściciele małych i średnich łazienek, nie oznacza, że mając do dyspozycji spory metraż przestrzeni kąpielowej nie możemy skorzystać z zalet parawanu. Odpowiednio zaprojektowany i dobrze wykonany parawan szklany to nie tylko kompromis między wanną a prysznicem, ale również wygoda, którą docenimy w różnych sytuacjach:

  • kąpieli dziecka, którego wodne zabawy zazwyczaj kończą się kałużami na podłodze,
  • kąpieli psa, po której strugi wody ściekają zewsząd,
  • konieczności/chęci wzięcia szybkiego prysznicu.

Jak już wcześniej zaznaczyliśmy, naszą specjalnością są rozwiązania ze szkła. Od lat na potrzeby Naszych Klientów wykonujemy rozmaite projekty, których głównym zadaniem jest podniesienie funkcjonalności łazienki. W swoim portfolio mamy m.in.:

  • parawan składany – rozwiązanie, które umożliwia czasowe częściowe lub całościowe zamknięcie przestrzeni nad wanną; w celu osiągnięcia maksimum wygodny oraz funkcjonalności polecamy składane parawany dzielone, które montujemy do przeciwległych ścian;
  • parawan częściowy/ścianka działowa – rozwiązanie, które na stałe oddziela przestrzeń kąpielową od reszty łazienki; taki parawan pełni na ogół klika funkcji jednocześnie – zapewnia intymność w łazienkach połączonych z toaletami, chroni łazienkę przed zalaniem, umożliwia wykorzystywanie wanny jako prysznica;
  • parawan nawannowy z prowadnicami - rozwiązanie, które przekształca tradycyjną zabudowaną wannę w coś w rodzaju wanny z kabiną prysznicową; zamocowanie prowadnic dla parawanu na brzegach zabudowy wanny daje skuteczną ochronę przed płynącą wodą, jednocześnie wydłużając żywotność konstrukcji poprzez poprawę jej stabilności i trwałości.

Wanna z kabiną – 2 w 1 dla średniej i dużej łazienki

Jeśli metraż naszej łazienki na to pozwala bardzo ciekawym rozwiązaniem jest wanna z kabiną prysznicową. W sklepach z wyposażeniem łazienek możemy znaleźć gotowe rozwiązania. Jeśli jednak gotowe wanny z kabinami nie odpowiadają naszym oczekiwaniom, lub ze względów ustawności łazienki nie możemy sobie na nie pozwolić pozostaje nam możliwość wykonania kabiny na zamówienie.