Szkło dekoracyjne TwojeSzklo.pl

Pomysł na domową strefę relaksu dla małej łazienki - kabiny prysznicowe 80x80 cm

Wystarczy rzut oka na kilka projektów wykonawczych inwestycji mieszkaniowych – zarówno tych wielorodzinnych, jak i domów jednorodzinnych, żeby zauważyć, że Polacy stosunkowo chętnie rezygnują z przestronnych łazienek na rzecz przestrzeni dziennej.

I nie ma się czemu dziwić. Łazienka to przestrzeń, w której spędzamy zaledwie chwilę w ciągu dnia. Z resztą, w porównaniu do rozmiaru łazienek w budownictwie z okresu wielkiej płyty i tak jest dobrze… Dylematy w kwestii, czy instalować umywalkę czy może jednak niewielką wannę, która połączy obie te funkcje już nas nie dotyczą… Aczkolwiek, z jakiś powodów nawet w nowobudowanych mieszkaniach łazienki bywają zaskakująco nieustawne – jakby projektanci nie mogli przewidzieć, że w tej stosunkowo ograniczonej przestrzeni będziemy chcieli zmieścić pralkę, kabinę prysznicową i umywalkę. Zawsze gdzieś zabraknie kilku centymetrów, a to pięciu tam, a to dziesięciu tu…

Mała łazienka – duży problem

domowa strefa relaksu

Im mniejsza jest nasza łazienka, tym większy problem mamy z jej funkcjonalnym urządzeniem. Sporo zmieniło się wraz z nastaniem mody na łazienkę z prysznicem. Mimo to, dostępne w sklepach kabiny prysznicowe nie zawsze „pasują”. Czasami wystarczyłaby zmiana systemu otwierania drzwi, czasami możliwość zamontowania kabiny wyłącznie do jednej ściany, innym razem nieco inny kształt podstawy…

Nasza firma od lat pomaga klientom w rozwiązywaniu problemów z aranżacją małych i dużych łazienek. W stałej ofercie posiadamy kabiny prysznicowe w wielu wymiarach. Jednymi z najpopularniejszych wśród Naszych Klientów są kabiny prysznicowe 80x80 cm. Klienci często zastanawiają się, czym nasze prysznice różnią się od kabin natryskowych dostępnych w supermarketach budowlanych lub sklepach z wyposażeniem łazienek. Odpowiedź jest prosta. Chodzi o możliwość dostosowania natrysku do indywidualnych potrzeb i oczekiwań inwestora.

Nasze kabiny 80x80 cm

Kabiny prysznicowe 80x80 wykonujemy na planie kwadratu, dzięki czemu są bardziej ustawne. Ustawność prysznica dodatkowo zwiększa fakt, iż kabiny dostępne są w wariancie narożnym i przyściennym, jako kabiny z brodzikiem lub bez brodzika.

Kabina przyścienna – taka, której tylko jedną ścianą przylega do ściany łazienki – daje o wiele większe możliwości aranżacji wnętrza, niż tradycyjny model narożny. „Uciekając” z prysznicem do przodu na przeciwległej ścianie uzyskujemy dodatkową przestrzeń, w której możemy zainstalować pralkę lub szafkę na ręczniki. Kabina przyścienna to także idealne rozwiązanie do łazienek, w których ze względu na układ architektoniczny pomieszczenia brakuje wspomnianych pięciu centymetrów tam albo dziesięciu tu. Jak wszystko, wysunięcie kabiny bliżej środka pomieszczenia ma swoje minusy. Przede wszystkim kabina sprawia wrażenie większej, niż kabina narożna o tym samym wymiarze. Dodatkowo łazienka się kurczy, gdyż przestrzeń, którą w niewielkich łazienkach tradycyjnie zostawia się przestrzenią otwartą zostaje wizualnie uszczuplona. Jest to jednak niewielka cena za możliwość funkcjonalnego zagospodarowania wnętrza w taki sposób, aby pomieściło wszystko na czym nam zależy.

Brodzik czy walk in?

Kolejnym obok orientacji kabiny (narożna lub przyścienna) dylematem jest kwestia wyboru tradycyjnej kabiny z brodzikiem lub nowoczesnego wariantu typu walk in. W naszych artykułach już nie raz poruszaliśmy ten problem. Jednak w przypadku kabin przyściennych zyskuje on nowe znaczenie.

W przypadku standardowego układu łazienki i wyboru kabiny narożnej za kabiną z brodzikiem przemawia jej funkcjonalność i wielofunkcyjność. Dodatkowo inwestorzy wskazują na fakt szybkiego i bezproblemowego montażu, który konfrontują z koniecznością kucia posadzki pod przyłączenie odpowiedniego odpływu pasującego do kabiny bez brodzika. O ile w przypadku kabiny przyściennej brodzik nie traci na funkcjonalności, a kucie posadzki pod natrysk walk in wciąż stanowi spore wyzwanie, o tyle kabina bez brodzika sprawia wrażenie mniejszej. Dzięki temu nawet po wysunięciu bardziej na środek pomieszczenia nie jest przytłaczająca dla oka, a wykonana ze szkła transparentnego nadaje łazience klasy i elegancji. Podobny efekt bez kucia posadzki możemy uzyskać decydując się na płytki brodzik niskoprofilowy osadzony na cokole.

Choć większość z nas bezsprzecznie chciałaby uniknąć długiego i uciążliwego remontu, jaki wiąże się z instalacją kabiny walk in, w przypadku kabiny przyściennej jest to niewielka cena za naprawdę dobry efekt końcowy.

Kwadrat czy prostokąt?

Większość tradycyjnych kabin prysznicowych powstaje na planie kwadratu. Warto jednak pamiętać o tym, że na rynku dostępne są również kabiny na planie prostokąta. I nie są to wcale duże kabiny przeznaczone do pokoi kąpielowych. W naszej ofercie klienci mogą znaleźć kabiny o wymiarach 80x90 cm, a na zamówienie możemy wykonać także mniejsze np. 70x80cm. Oczywiście wybór kabiny o niestandardowych wymiarach wiąże się z koniecznością instalacji natrysku typu walk in. Z drugiej jednak strony kurczowe trzymanie się standardowych rozwiązań wiąże się z koniecznością nieustannego sięgania po kompromisy. A te nie zawsze są dla nas dobre.